Jazda figurowa na lodzie to niezwykła umiejętność. Wykonywanie skomplikowanych figur i piruetów wymaga lat treningu oraz talentu. Łyżwiarki i łyżwiarze od zawsze wzbudzają powszechny podziw oraz zainteresowanie publiczności na całym świecie.
Dnia 28 kwietnia przedszkolaki i uczniowie klas I-VIII naszej szkoły wyruszyli do Krakowa na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski.
Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą, jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnych nieznanych i niebezpiecznych lądach. Spotkał ekscentryczną królewnę o imieniu Najdroższa, królewnę Sermirę, dotarł także do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy… Z każdej wyprawy powracał jednak do ukochanego wuja Tarabuka, niepoprawnego poety-wierszoklety.
Byliśmy pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii. Łyżwiarze mieli wspaniałe, bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Występom towarzyszyła znakomicie dobrana oprawa muzyczna. To wszystko zapierało dech w piersiach. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
Dla uczniów klas IV-VIII nie był to koniec przewidzianych na ten dzień atrakcji. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Opactwa w Tyńcu, gdzie uczestniczyli w warsztatach pt.„Od tabliczki po e-booki, czyli historia książki”. Uczniowie zapoznali się z etapami powstawania książki rękopiśmiennej, oraz ćwiczyli kaligrafię. Wypisali ręcznie gęsim piórem swoje imię i nazwisko, by w nagrodę otrzymać Certyfikat odbytych warsztatów. Zajęcia te połączone były ze zwiedzaniem opactwa, które należy do najstarszych klasztorów w Polsce.