Złote Szkoły
Temat II edycji 2021/2022 programu to: BEZPIECZNI W FINANSACH OSOBISTYCH
W realizowanych zadaniach powinny być poruszone następujące zagadnienia:
- Gotówka jako powszechnie akceptowana metoda płatności w Polsce. Jak bezpiecznie korzystać z gotówki i rozpoznawać zabezpieczenia polskich banknotów?
- Podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej.
- Ochrona danych i pieniędzy przed cyberzagrożeniami. Jakie konsekwencje finansowe niesie kradzież tożsamości?
- Zagrożenia związane z produktami finansowymi oferującymi wysoką stopę zwrotu.
- Bezpieczne przechowywanie pieniędzy. Jak są chronione depozyty w bankach?
- Ryzyko pułapki rosnącego zadłużenia. Co trzeba wiedzieć o szybkich pożyczkach?
- Sztuka zawierania zobowiązań finansowych. Jak korzystać z praw konsumenckich przy podpisywaniu umów?
Do wykonania są trzy zadania: lekcja z ekonomią, debata szkolna i warsztat uczniowski. Za przygotowanie i realizację zadań odpowiada drużyna. Każde z zadań może być przeprowadzone stacjonarnie w szkole lub on-line. To drużyna decyduje o kolejności wykonywania zadań. Opisy z przebiegu zadań należy umieścić w kroku 4: „Zgłoś zadanie” i wysłać do NBP do 20 marca 2022 r.
Koordynator pedagog szkolny Ewa Szczygieł, opiekun SU Monika Wójcik
Z radością i dumą ogłaszamy, że po raz pierwszy Szkoła Podstawowa im. Armii ,,Kraków” w Żębocinie zdobyła tytuł Złotej Szkoły NBP II edycji 2021/2022. Znaleźliśmy się w gronie 202 szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce, które są prawdziwymi kuźniami wiedzy ekonomicznej, przed którymi finanse osobiste nie będą miały tajemnic.
Organizatorzy ogólnopolskiego projektu dostrzegli zaangażowanie naszych uczniów w realizację wszystkich zadań. Szkoła oraz członkowie drużyny otrzymają certyfikaty NBP potwierdzające przyznanie tytułu.
Drużyna projektowa, koordynatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wspierały ich działalność na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia.